Lokalita

Když hledáte místo, které má být vaším domovem, je v pořádku si vybírat. Jistě by mělo být krásné a dobře dostupné. Mělo by také poskytnout vše potřebné pro váš pohodlný život. Nedaleko Ždánického lesa, jen půl hodiny od Brna, leží Bučovice. Poklidné město s přátelskou atmosférou a bohatou historií, nabízející svým obyvatelům mnohé. Pojďte ho prozkoumat… Možná právě tady na vás čeká váš vysněný byt!


Do Brna za půl hodiny

Cestováním za prací chce každý z nás strávit co nejméně času. Z Bučovic k Brnu vás dělí jen 27 km, které vám autem hravě utečou. Vlakem se dostanete do centra Brna jen za 30 minut a spoje jezdí opravdu často.

Mimo ruch velkoměsta

Rozmanitost krajiny v okolí Bučovic vám vyčaruje úsměv na rtech. Blízkost prosluněných vinic, naučné lesní stezky i přírodní rezervace vám umožní aktivně odpočívat. Pokud ale náhodou nejste fanoušky turistiky ani vášnivými cyklisty, nuda vám tady stejně nehrozí. V rámci sportovního areálu využijte fotbalové a volejbalové hřiště nebo si zahrajte tenis či pétanque s přáteli. K dispozici vám je i letní koupaliště, krytý bazén a zázemí místního baseballového klubu s desítkami let tradice. Stejně tak je možné navštěvovat lekce pilates, jógy nebo posilování.

Místo s tradicemi, které žije kulturou

Kromě sportovních aktivit si v Bučovicích přijdou na své i milovníci památek a kultury. Město totiž oplývá dlouhou a zajímavou historií, kterou dokládá budova barokní radnice, kostel Nanebevzetí Panny Marie i památkově chráněný židovský hřbitov. V rámci té nejvýznamnější stavby – zámku vystavěného ve stylu italské renesance – jsou přístupné nejen prohlídkové okruhy, ale i mnohé výstavy. Velké oblibě se těší letní kino, konané v přilehlé zahradě a již tradiční zámecký košt vín. O bohaté volnočasové vyžití obyvatel navíc pečují i místní kino a kulturní centrum, která pořádají nejrůznější koncerty, přednášky a festivaly. Folklórní nadšence pak jistě potěší každoročně konané dvoudenní krojované hody.

Vše potřebné v blízkosti

Pro zajištění komfortního života je však potřeba i řada dalších služeb, jako jsou nejrůznější obchody a restaurace, kam si můžete zajít na dobré jídlo. Ty v centru najdete spolu s bankovními pobočkami, poštou, poliklinikou, lékárnami i plně funkčním vzdělávacím systémem pro vaše děti. O ty je postaráno prostřednictvím šesti mateřských škol, dvou základních škol a gymnázia s obchodní akademií. Širokou nabídku zájmových kroužků pak zprostředkovávají dům dětí a mládeže a základní umělecká škola.

Atraktivitu lokality nepochybně zvýší i plánované dokončení revitalizace lesoparku Kalvárie, který je dostupný přímo z ulice U škol – tedy v bezprostřední blízkosti rezidence. V budoucnu se tak může stát cílem Vašich procházek s dětmi i čtyřnohými mazlíčky nebo jen poklidným místem pro relaxaci v zeleni.Mít všechno po ruce

Pěšky nebo na kole, ať už budete potřebovat vyřídit cokoliv, daleko to mít nebudete.


250 m Základní škola
1 km Gymnázium
600 m Zastávka MHD
350 m Krytý bazén
1,7 km Vlakové nádraží
1,4 km Autobusové nádraží
1 km Restaurace
1,4 km Supermarket
1,1 km Zámek Bučovice
0,8 km Vinárna